Foto: Sabina Kvášová

Povedený HOT HATCH: DS 4

21. 1. 2022

DS 4 je klenot na 4 kolech. Zaujme atraktivním exteriérem, prémiovým interiérem a sofistikovanými technologiemi. Ať už v Česku v rámci ankety AUTO MÉHO SRDCE nebo ve světě v anketě WWCOTY usiluje o to stát se autem roku z pohledu žen. Seznamte se s luxusním hatchbackem DS 4, který startuje na ceně 720 tisíc Kč.

IMG_9442
DS 4, foto: Sabina Kvášová

Nová generace modelu DS 4 v sobě ukrývá technologiemi nabité auto, s luxusními materiály v interiéru a vysoce komfortními jízdními vlastnostmi. Stojí na stejné platformě jako Peugeot 308 a Opel Astra (společně s Astrou se v Rüsselsheimu nová DS 4 vyrábí).

DS 4 dokáže zaujmout na první pohled. Systém DS Wings spojuje světlomety s maskou chladiče. Velmi propracované světlomety využívají systém DS Matrix LED Vision kombinující matrixová a směrová světla. Celkem disponují LED světlomety nové DS 4 až 150 diodami vpředu a 160 diodami v zadní části vozu.

Propracované plochy boků doplňují zapuštěné kliky dveří, které jsou k dispozici už od základní verze výbavy. Silueta je stylová a velmi aerodynamická.

O tom, že je DS 4 stvořeno pro náročné zákazníky svědčí široká nabídka motorů a verzí výbavy.

Kromě základního benzinového tříválce s turbem jsou v nabídce i dvě výkonové verze benzinového čtyřválce s turbem. Nechybí ani naftový čtyřválec a dokonce plug-in hybridní soustava elektromotoru s benzinovým čtyřválcem. DS 4 bude v roce 2024 s příchodem nových technologií (motor a baterie) k dispozici se 100% elektrickým motorem.

Různé typy řidiček a řidičů DS 4 překvapí paletou výbav. Je tu výbava pro milovníky luxusu (Rivoli), sportovního espritu (Performance Line) ale i SUV naturelu (Trocadero Cross a Rivoli Cross).

DS4_TK_LEDEN_2_3_male
DS4, foto: automobilka DS

Interiéru je radost se dotýkat. Navíc sedačky voní kvalitní kůží. Špičkový design se v interiéru snoubí s kvalitními materiály, pohodlím a ultra moderní technikou.

ds4
DS 4, foto: Sabina Kvášová

Interiéru dominuje 10“ displej multimediálního systému se skvělou grafikou a rychlou odezvou. Na spodní liště displej nabízí možnost si nejoblíbenější funkce uložit přímo na obrazovku. Navigace je přehledná a umí zavčasu upozornit i na radary. Dojem na nás udělal také head-up displej. Ten zobrazuje údaje z palubního počítače, takže se řidička může naplno věnovat řízení.

Čalouničtí mistři posunuli v interiéru využití francouzského know-how zase o něco dál: skryté švy, kde je každý steh neviditelně ukončen, zvýrazňují kvalitu kůže na výplních dveří. Jedná se o jeden z mnoha „hand-made“ zásahů do interiéru, stejně jako dekory z hnědého jasanového dřeva nebo ručně šitý kožený potah volantu.

DS4
foto: automobilka DS

Pocit harmonie v kabině podtrhuje i nepřímé vnitřní osvětlení, které lze upravit podle vlastního vkusu a nálady. Akustiku zajišťuje hi-fi systém Focal Electra o výkonu 690 W se 14 reproduktory, který doplňují akustická boční skla, což je další prvek, jenž se v tomto segmentu objevuje úplně poprvé.

IMG_9444
DS 4, foto: Sabina Kvášová

Systém čištění vzduchu zajišťuje aktivní ochranu kabiny pomocí senzorů schopných odhalit částice PM 2,5 a detekci venkovního znečištění.

Velkou řidičskou devízou je povedený podvozek a odpružení DS Active Scan Suspension. Jde o exkluzivní prvek v segmentu využívající kameru umístěnou v horní části čelního skla, který sleduje a předvídá nepravidelnosti povrchu vozovky a přenáší údaje do počítače. Díky němu se řidička v DS 4 cítí během jízdy i po středočeských silnicích jako v bavlnce.

Vítaným prvkem je také systém DS Drive Assist, zajišťující poloautonomní řízení 2. úrovně. Tempomat přizpůsobuje rychlost vozu podle okolního provozu a je schopen v dopravní zácpě zastavit a opět nastartovat. Systém také zajišťuje přesné umístění vozu v jízdním pruhu dle volby řidiče.

Během jízdy za tmy potěší DS Night Vision, systém zajišťující lepší noční viditelnost silnice a jejích nebezpečí. Infračervená kamera v mřížce chladiče detekuje v noci a za slabého světla chodce a zvířata až do vzdálenosti 150 metrů.

IMG_9438
DS 4, foto: Sabina Kvášová

DS 4 je dokonale reprezentativní auto. Hatchback, který bude každé ženě ozdobou – stejně jako luxusní kabelka. Porotkyně v anketě AUTO MÉHO SRDCE, ale v rámci ankety Světového ženského auta roku WWCOTY budou mít letos velmi těžké rozhodování.

Úroveň bezpečnostních asistentů a ostatních technologií v kombinaci s povedeným, progresivním designem uvnitř i venku a odpovídající cenou – to vše dělá z modelu DS 4 extra horký kousek!

Sdílet článek:

Více na webu DS

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018