Zdroj: fotobanka automobilky Seat

Leon Sportstourer oslavuje 50 let kombíků

5. 8. 2020

SEAT začal před 50 lety prodávat rodinné kombíky. Pětidveřový SEAT 1430 sloužil během týdne při podnikání a o víkendu celé rodině. Dnes SEAT uvádí model Leon Sportstourer. Tento vůz je prostorný a dynamický, jako byl ve své době model 1430 Kombi, ale navíc nabízí mimořádnou hospodárnost a bezpečnost ve spojení s vyspělými technologiemi.

Zdroj: fotobanka automobilky Seat

„Funkční a elegantní“ bylo podle médií estetické pojetí modelu SEAT 1430. Chromované ozdobné prvky zvýrazňovaly hranatý design a dodávaly mu architektonické rysy. SEAT Leon Sportstourer vypadá vedle něj téměř organicky, s karoserií vytvarovanou proudícím vzduchem a vyznačující se čistým, precizním a odvážným stylem.

Zdroj: fotobanka automobilky Seat

Z analogového do digitálního světa

SEAT 1430 byl seriózním automobilem. Model 1430 měl hodiny, ale mnohem důležitější byl otáčkoměr a rychloměr se stupnicí až do 170 km/h, jako ve sportovních vozech.

Ještě větší fascinaci vyvolává SEAT Leon, protože nemá vůbec žádné ukazatele. Místo nich je 10,25“ displej digitálního panelu přístrojů. Ten poskytuje informace, které si uživatelé mohou nakonfigurovat podle svých požadavků.

Zdroj: fotobanka automobilky Seat

Motor 1.5 TSI díky tomu všemu dosahuje výjimečné hospodárnosti v obou nabízených výkonových verzích, 130 k a 150 k. Výkonnější verze je navíc doplněna technikou částečně hybridního pohonu. SEAT Leon Sportstourer s částečně hybridním pohonem (eTSI) bude mít spotřebu paliva cca 6 l/100 km.

To je o polovinu méně, než kolik spotřeboval SEAT 1430. SEAT Leon Sportstourer kromě toho nabízí různé druhy pohonu: motory na benzin, naftu a stlačený zemní plyn, ale také částečně a externě nabíjitelné hybridní pohony.

Zdroj: fotobanka automobilky Seat

Více bezpečnosti a komfortu s novým modelovým rokem

Leon Sportstourer přichází dnes v novém modelovém roce s řadou vylepšení v oblasti bezpečnosti, ve standardní výbavě nově s centrálním airbagem mezi řidičem a spolujezdcem, asistentem pro odbočování a asistentem pro nouzové vyhýbání a digitálním rádiem DAB.

Nově lze vůz vybavit celou řadou komfortních prvků, jako například elektrickým sedadlem řidiče s paměťovou funkcí, možností celé řady komfortních čalounění, panoramatickou střechou a v neposlední řadě také nezávislým topením.

Zdroj: fotobanka automobilky Seat
Sdílet článek:

Více na webu Seat

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018