Zdroj: archiv webu

Nejoblíbenější barvy aut roku 2015

24. 2. 2016

Víte, jaká barva automobilů byla v loňském roce na evropských silnicích nejčastější? Najevo vychází celá řada zajímavých faktů. Například to, že majitelé menších automobilů jsou při výběru barvy odvážnější, větší automobily mají povrch zase častěji vylepšen speciálními efekty.

Napříč Evropou je nejfrekventovanější barvou bílá. Od roku 2007 se počet bílých vozidel vyšplhal až na 30 %. S barvami se obecně řidiči drží spíše při zemi. Na to odkazuje fakt, že až 75 % nových automobilů je právě bílých, černých, stříbrných nebo šedých. Zatímco toto barevné rozmezí se v podstatě nemění, viditelná je změna na poli chromatických barev. Zdaleka nejoblíbenější chromatickou barvou na evropských silnicích je modrá. To platí pro všechny typy vozidel. Oblíbené jsou také červená a hnědá, a to speciálně mezi majiteli SUV. Červená je také častou volbou pro malé a středně velké automobily.

Barvy však nejsou jediným způsobem, kterým lidé vyjadřují svou osobnost – velké oblibě se těší také speciální efekty.

  V roce 2015 byla více než polovina automobilů v Evropě vyrobena s luxusním nátěrem s metalickými efekty a zhruba 16 % s perleťovými. Zvláště achromatické barvy, jako je černá, bílá nebo stříbrná, lze pomocí efektů uzpůsobit individuálním potřebám. Jen jeden ze tří vozů má čistý jednolitý povrch, jde hlavně o malá vozidla.

 

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018