Zdroj: fotobanka automobilky Nissan

Auto pro pejskaře: Nissan X-Trail

11. 3. 2017

Nissan představil koncept modelu X-Trail 4Dogs, se kterým vychází vstříc všem majitelům čtyřnohých mazlíčků. Zavazadlový prostor modelu byl zcela přepracován. Nyní poskytuje na míru šitý přepravní prostor až pro dvě zvířata.

Kufr s objemem 445 litrů má řadu netradičních prvků. X-Trail 4Dogs má například výsuvnou sprchu s fénem k udržení pejsků v čistotě a pohodlí po dlouhé, blátivé procházce. Šikovná pomůcka v podobě výsuvné rampy umožňuje psům vylézt do kufru bez toho, aby se majitelé zašpinili. Integrovaný systém sušení vhánějící do zavazadlového prostoru teplý vzduch zajistí cirkulaci čerstvého vzduchu.

Psi se mohou uvelebit v luxusním pelíšku, zahnat žízeň z misky s vodou, která je chráněna proti vylití, nebo si dát něco na zub z chytrého výdejníku psích pamlsků. Bezpečnost při přepravě je zajištěna připínacím háčkem na postroj. Během cesty mohou cestující na předním sedadle snadno pozorovat své mazlíčky pomocí kamery integrovaného informačního systému. Majitel může na psa i mluvit pomocí zvukového spojení a uklidnit jej. Celý kufr je čalouněn kůží umožňující vytírání, takže jakékoli nečistoty nebo psí chlupy lze snadno vyčistit nebo odstranit. Zda se upravený vůz dostane nakonec do prodeje zatím není známo.

 

Sdílet článek:

Více na webu Nissan

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018