Volvo EX90: foto Volvo

Nová éra u Volvo: model EX90

19. 1. 2023

Volvo na konci roku představilo své pojetí budoucnosti. Každý rok chce od teď uvádět na trh nový elektromobil. Seznamte se s jeho sedmimístným elektrickým SUV, modelem EX90. Toto plně elektrické vlajkové SUV s dojezdem na jedno nabití až 600 kilometrů se bude od tohoto roku vyrábět v USA a Číně.

Volvo EX90 at CES
Volvo EX90: foto Volvo

Volvo EX90 je všestranně nadaný stylový rodinný vůz s moderními proporcemi, v němž vzájemně spolupracují průkopnické technologie výpočetního jádra, konektivity a elektrifikace na dosažení optimální bezpečnosti, efektivity a estetiky.

Udrží vás i vaše milované v bezpečí

Standardní úroveň bezpečnosti je ve voze Volvo EX90 mnohem vyšší než u kteréhokoli z předchozích vozů Volvo. Mimoto může být tento vůz postupem doby díky učení se z nových dat a získávání aktualizací stále chytřejší a bezpečnější.

Volvo EX90 bude díky nejnovějším vnějším a vnitřním senzorickým technologiím chránit neviditelným ochranným štítem. Nejmodernější senzory, jako jsou kamery, radary a laserový senzor LiDAR, jsou zde propojeny s vysoce výkonným výpočetním jádrem vozu, kde na disku NVIDIA DRIVE běží vlastní software společnosti Volvo Cars vytvářející v reálném čase 360° rozhled do okolního prostředí.

HD Maps
EX90: foto Volvo

Technologie s jasný účelem

Volvo EX90 se stane vysoce vyspělým počítačem na kolech. Navíc se bude v průběhu času stále zlepšovat. Stejně jako váš chytrý telefon nebo počítač je Volvo EX90 navrženo, aby bylo díky aktualizacím vzdáleným přístupem postupem doby stále lepší a lepší.

Díky kombinaci nejmodernější počítačové platformy Snapdragon® Cockpit Platforms s vizualizačními schopnostmi softwaru Unreal Engine, což je 3D nástroj vyvinutý společností Epic Game a využívaný pro provoz některých z celosvětově nejrozšířenějších počítačových her, nabízí vůz bleskově rychlý výpočetní výkon a vysoce kvalitní grafiku palubních displejů a head-up displeje.

Velký 14,5″ centrální displej umožňuje vstup do jednoho z nejlepších infotainment systémů s integrovanými službami Google. Integrované aplikace a služby Google zahrnují hands-free pomoc hlasového asistentu Google Assistant (dostupnost češtiny závisí na společnosti Google), navigace Google Maps a další oblíbené aplikace, které lze stáhnout z obchodu Google Play.

Vůz, který podporuje udržitelnější životní styl

Díky své zbrusu nové plně elektrické platformě vyvinuté přímo automobilkou Volvo se Volvo EX90 stane společníkem, který podpoří udržitelný životní styl rodiny. Mezi jeho přednosti patří dojezd na jedno nabití až 600 kilometrů bez emisí ve výfukových plynech a nabití z 0 na 80 % kapacity akumulátoru během 30 minut.

Vůz bude zpočátku dostupný ve dvoumotorové variantě (Twin Motor) s pohonem všech kol, která je tvořena 111kWh akumulátorem a dvěma elektromotory s permanentními magnety, které ve variantě performance společně nabízejí výkon 380 kW (517 koní) a max. točivý moment 910 Nm. V kombinaci se zcela novým podvozkem nabídne hladký jízdní zážitek.

Sdílet článek:

Více na webu Volvo

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018