Zdroj: fotobanka automobilky Škoda

Nová ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV

31. 1. 2022

Seznamte se s novým elektromobilem ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV. Toto elegantní elektrické kupé z Boleslavi nabízí dojezd až 545 kilometrů. Díky tomu zvládá každodenní jízdy ve městě i dlouhé cesty. Mrkněte na fotky prvního čistě elektrického vozu RS značky ŠKODA v zelené barvě Mamba.

ENYAQ_CoupeRS_front
Zdroj: fotoarchiv automobilky ŠKODA

Navzdory sportovním liniím nabízí ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV prostorný interiér, prosklenou panormatickou střechu a zavazadlový prostor s objemem 570 litrů. V nabídce je pohon zadních nebo všech kol a tři výkonové stupně od 150 kW až do 220 kW (verze ENYAQ COUPÉ RS iV).

ENYAQ_CoupeRS_rear
Zdroj: fotoarchiv automobilky ŠKODA

Základní výkonová verze ENYAQ COUPÉ iV 80 disponuje výkonem 150 kW a pohonem zadních kol (baterie má kapacitu 82 kWh). Stejnou baterii využívají také verze ENYAQ COUPÉ iV 80x o výkonu 195 kW a ENYAQ COUPÉ RS iV. Obě verze disponují pohonem všech kol díky druhému elektromotoru, který je umístěn na přední nápravě.

ENYAQ_CoupeRS_side
Zdroj: fotoarchiv automobilky ŠKODA

Vrcholný model ENYAQ COUPÉ RS iV disponuje výkonem 220 kW a maximálním točivým momentem 460 Nm. ENYAQ COUPÉ RS iV zvládá zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 6,5 vteřiny. Tato varianta nabízí zážitek ze sportovní jízdy, mnoho černých prvků a typický červený pruh odrazky na zadním nárazníku.

Linii karoserie dále zvýrazňuje standardně dodávané zatmavené prosklené panoramatické okno, které pokrývá celou střechu a plynule navazuje na prosklení pátých dveří. Jedná se o největší panoramatickou prosklenou střechu použitou ve voze ŠKODA. Na přání je k dispozici také přední maska Crystal Face s 131 LED diodami, které osvětlují vertikální lamely.

EnyaqCoupe_RS_GP_2467_FIN
Zdroj: fotoarchiv automobilky ŠKODA

ENYAQ COUPÉ iV přináší stejně jako ENYAQ iV sladěné designy interiérů, které se inspirují světy moderního bydlení a které využívají přírodní, trvale udržitelné a recyklované materiály.

Součástí standardní výbavy je centrální dotyková obrazovka infotainment systému s úhlopříčkou 13″ a virtuální kokpit s 5,3″ displejem. Head-up displej s rozšířenou realitou je k dispozici na přání.

ENYAQ_CoupeRS_34dashboard
Zdroj: fotoarchiv automobilky ŠKODA

Sdílet článek:

Více na webu Škoda Auto

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018