Zdroj: fotobanka automobilky Škoda

Nová ŠKODA FABIA: máme její fotky

4. 5. 2021

Čtvrtý květen je dnem, kdy je oficiálně uvedena na trh čtvrtá generace oblíbeného hatchbacku. ŠKODA FABIA narostla do krásy i na svém objemu. Kufr nyní pojme až 380 litrů. FABIA se chlubí se dojezdem až 900 kilometrů na jednu nádrž a mnoha nápaditými Simply Clever prvky.

Zdroj: fotobanka automobilky Škoda

Nová generace stojí na modulární platformě MQB A0 koncernu Volkswagen a je o 11 centimentrů delší. I díky tomu nabízí větší prostornost, ale také komfort. FABIA je vybavena mnoha asistenčními systémy, které dosud nabízely spíše vozy vyšších tříd. Společně s vyšší torzní tuhostí karoserie tak přináší vysokou úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti.

Zdroj: fotobanka automobilky Škoda

Sportovní vzhled podtrhují ostře řezané přední světlomety a zadní světla s moderní LED technikou, která zdobí krystalické prvky. V interiéru s novým designem upoutají pozornost symetrická přístrojová deska se samostatně stojící centrální obrazovkou, horizontální dekorační lišty a digitální přístrojový panel nabízený na přání.

Style_34dashboard
Zdroj: fotobanka automobilky Škoda

Při uvedení na trh budou k dispozici výbavové stupně Ambition a Style. Později je doplní sportovní verze MONTE CARLO. Čtyři benzinové motory aktuální generace Evo koncernu Volkswagen pokrývají výkonové spektrum od 59 kW (80 k) do 110 kW (150 k). V kombinaci s 50l nádrží dostupnou na přání tak její dojezd činí více než 900 km v režimu WLTP.

Style_storage_space
Zdroj: fotobanka automobilky Škoda

Premiéru má pět nových Simply Clever prvků. O pořádek v interiéru se starají v odkládací schránce ve středové konzole nový upevňovací klip pro kreditní kartu nebo parkovací lístek a gumička sloužící jako držák tužky.

Zdroj: fotobanka automobilky Škoda

Více flexibility přináší odnímatelný držák nápojů mezi předními sedadly. Stejně tak odkládací schránka u středového tunelu nabízí i cestujícím vzadu odkládací prostor pro drobnosti. Schránka se umístí mezi středovou konzolu a zadní sedadla a sama se přichytí. Oba tyto prvky jsou dostupné na přání ve výbavovém stupni Ambition a standardně ve verzi Style.

Na přání dostupná je rovněž pružná odkládací schránka. Nachází se na boční straně zavazadlového prostoru a v případě potřeby ji lze roztáhnout pro uchycení předmětů v zavazadlovém prostoru.

Dalším prvkem je sluneční clona, která se nabízí jako příslušenství pro panoramatickou střechu dostupnou na přání. Pokud není potřeba, lze ji složit na třetinu a uložit pod kryt zavazadlového prostoru.

Sdílet článek:

Více na webu Škoda Auto

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018