Zdroj: fotobanka automobilky Volkswagen

Nový a bezpečnější Tiguan Allspace

26. 5. 2021

Volkswagen zahajuje předprodej svého modelu Tiguan Allspace. Ten zaujme vylepšeným lookem ale také bezpečnostními asistenty. Modernizované SUV nabízí prémiové prvky výbavy včetně interaktivních světlometů „IQ.LIGHT – LED Matrix“. Na přání může být i „nafukovací“, neboť  se nabízí v prodloužené verzi XL se 7 místy a objemem kufru až 1920 litrů. První zákaznice se v něm projedou už na podzim.

Zdroj: fotobanka automobilky Volkswagen

Po velké designové a technické modernizaci modelu Tiguan přichází nyní také nový Tiguan Allspace – s ještě ostřejším vzhledem, digitálním kokpitem, inovativními technologiemi, novou strukturou výbav a plnou konektivitou.

Plnou konektivitu v novém modelu Tiguan Allspace zajišťuje široká nabídka nových informačních a zábavních systémů (MIB3 nejnovější generace), které jsou propojeny on-line s nejrůznějšími službami. Akustické zážitky umožňuje na přání dodávaný prémiový audiosystém Harman Kardon s celkovým výkonem 480 W a devíti vysokovýkonných reproduktorů.

Beze změny zůstává oceňovaná nabídka vnitřního prostoru. Pětimístná verze nabízí zavazadlový prostor o objemu 760 až 1920 litrů, sedmimístná varianta pojme 700 až 1755 litrů.

Zdroj: fotobanka automobilky Volkswagen

Zákazníci mají na výběr tři motory TSI a dvě jednotky TDI. Na přání, resp. v závislosti na výbavě, zajišťuje rychlé a hladké řazení 7stupňová převodovka DSG. Na přání dodávaný pohon všech kol 4MOTION poskytuje optimální trakci. V České republice budou nabízeny stupně výbavy „Tiguan“, „Life“, „Elegance“ a „RLine“.

Zdroj: fotobanka automobilky Volkswagen

Ovládání veškerých funkcí klimatizace, topení a ventilace sériově dodávané třízónové automatické klimatizace (u linií „Life“, „Elegance“ a „R-Line“) probíhá prostřednictvím nového digitalizovaného modulu na středové konzole. Funkci otočných ovládacích prvků a tlačítek převzaly dotykové plochy.

Na přání může řidič sledovat důležité informace, například rychlost jízdy, pokyny o trase a výstražná upozornění, na barevném Head-up displeji. Již osvědčený, na přání dodávaný asistent „Trailer Assist“ podporuje řidiče při manévrování s přívěsem. Verze s pohonem všech kol 4MOTION lze připojit přívěs o hmotnosti až 2,5 tuny.

Částečně automatizovanou jízdu umožňuje „IQ.DRIVE Travel Assist“, který nyní nalézá uplatnění také v modelu Tiguan Allspace (sériová výbava u linie R-Line). V závislosti na druhu převodovky zajišťuje tento systém řízení, brzdění a zrychlování místo řidiče při rychlosti jízdy od 0 km/h (s DSG), resp. 30 km/h (manuálně řazená převodovka) do 210 km/h.

Zdroj: fotobanka automobilky Volkswagen
Sdílet článek:

Více na webu Volkswagen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018