Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

Nový hybridní Citroën C5 Aircross

24. 9. 2020

SUV (Silent Urban Vehicle) C5 Aircross Hybrid: plug-in hybridní verze vlajkové lodi značky Citroën startuje v Česku za akční cenu od 895 000  Kč. Nízké emise (dojezd 55 km na elektřinu), komfortní jízda díky dobrému pérování, pohodlná sedadla a bezpečnostní asistenti patří k stěžejním charakteristikám tohoto modelu.

Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

Počínaje novým SUV C5 Aircross Hybrid budou všechny nové modely značky v nabídce i s elektrifikovanou verzí. Nové SUV C5 Aircross Hybrid s kombinovaným výkonem 225 k (benzínový motor 180 k, elektrický motor 80 kW) nabízí dynamický výkon pro větší potěšení z jízdy.

Nové SUV C5 Aircross Hybrid – Silent Urban Vehicle – schopné při každodenních cestách jízdy v tichu a bez vibrací, nabízí mimořádný komfort na palubě, s izolací, kterou zajišťují akustická vrstvená skla u předních oken, tlumiče s progresivními hydraulickými dorazy® a sedadla Advanced Comfort, obnovující dojem létajícího koberce typický pro starší modely Citroën.

Base de donnée : Astuce Productions
Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

Logo ybrid na horní části víka zavazadlového prostoru a symbol “” na předních náraznících v odstínu Anodised Blue ukazuje, že jde o hybridní plug-in verzi. Toto originální logo nabízí tři odkazy: „h“ je převzaté ze slova „hybridní“, design připomínající elektrickou zásuvku ukazuje na plug-in elektrický režim a dvojtečka nad h je stejná jako dvojtečka ve jméně Citroën.

Jednoduché a uživatelsky přívětivé nové SUV C5 Aircross Hybrid je plug-in hybrid, který má usnadňovat každodenní život: zjednodušené a programovatelné rychlé nabíjení, intuitivní a snadno ovladatelná rozhraní, ekosystém vyhrazených služeb konektivity pro ještě větší pohodu.

Copyright AGNIESZKA DOROSZEWICZ @ Continental Productions
Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

Pocit komfortu na palubě se odvíjí rovněž od sedadel. Cestující pohodlně usazení na sedadlech Advanced Comfort si užívají výjimečného pohodlí sedadla, které jsou charakteristickým znakem kabin vozů Citroën.

Útulná kabina nového SUV C5 Aircross Hybrid si zachovává vlastnosti pohodlí, pohody a harmonie verzí se spalovacím motorem a současně se tu objevuje několik specifických detailů.

Vnitřní zpětné zrcátko s automatickou clonou je specifické, má čistý design bez rámečku pro větší eleganci a výraznější technologický vzhled plug-in hybridu. Doplňuje ho indikátor jízdy ve 100% elektrickém režimu. Jakmile vůz jede v elektrickém režimu s nulovými emisemi (ZEV), rozsvítí se pod vnitřním zpětným zrcátkem modrá kontrolka viditelná zvenku, takže vozidlo může být v provozu identifikováno jako vůz jedoucí v režimu ZEV.

Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

Napravo od automatické převodovky je do středové konzoly zabudován volič režimů, který řidiči nabízí možnost volit mezi několika režimy jízdy a kombinovat tak spalovací a elektrický motor, nebo je používat zvlášť: režim Electric (ZEV) pro tichou a plynulou jízdu, Hybrid pro všestrannost a účinnost, Sport pro dynamiku.

Digitální 12,3″ přístroj a 8″ středový dotykový tablet s kapacitním displejem používají novou grafiku, která posiluje exkluzivní vzhled této hybridní plug-in verze a podtrhuje hybridní plug-in technologii kombinující to nejlepší z režimu se spalovacím a elektrickým motorem.

Objem zavazadlového prostoru se pohybuje mezi 460 l a 600 l, což je pro hybridní plug-in verzi v kategorii C-SUV rekordní hodnota.

Zdroj: fotobanka automobilky Citroen
Sdílet článek:

Více na webu Citroen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018