Zdroj: fotobanka automobilky Mitsubishi

Omlazené MINI – novinka roku 2021

18. 5. 2021

Tak jako řada z nás žen potřebuje po dlouhém lockdownu navštívit svého kadeřníka a kosmetičku, MINI už je z kosmetického zásahu zpět. A v plné síle. Modernizací prošel MINI hatchback i kabriolet. Žena v autě.cz otestovala nejvýkonější verzi v ulicích Prahy.

Foto: Sabina Kvášová

MINI omladila svou nabídku třídveřových i pětidveřových hatchbacků a kabrioletů, a to včetně modelů John Cooper Works a elektrického Cooperu SE. Facelift 3. generace MINI teď slibuje designově čistší look díky novému designu přední části. Maska je větší a zvýrazňuje jí příplatkové, černé lemování Piano Black. Tradiční oválné světlomety jsou od základu nabízeny s LEDkami. Přepracovaný je také zadní nárazník. Zadní LED světla ve stylovém designu britské vlajky Union Jack jsou nyní také součástí standardní výbavy.

Zdroj: fotobanka automobilky Mitsubishi
Zdroj: fotobanka automobilky Mitsubishi

V MINI holdují stylu a designu. Právně proto (i v tak rozměrově malém autě) je každá řidička nepřehlédnutelná. Pro verzi se stahovací střechou to platí dvojnásob.

V rámci letošního faceliftu se nabídka laků se tak rozrůstá o tři nové odstíny: šedá Rooftop Grey, modrá Island Blue nebo žlutá Zesty Yellow, která byla právě na modelu MINI Cabrio.

Zdroj: fotobanka automobilky Mitsubishi

Interiér zaujme kvalitními materiály, lesklými plochami a přepracovaným 8,8 palcovým centrálním sdruženým přístrojem v MINI charakteristickém kruhu. Modernizované jsou výdechy ventilace a rozšířená je nabídka ambientního osvětlení Ambient Light. Za vyhřívaným volantem, který krásně padne do ruky, se nachází multifunkční přístrojový štít s 5palcovým barevným displejem.

Zdroj: fotobanka automobilky Mitsubishi

Žena v autě.cz konkrétně otestovala vůbec nejrychlejší MINI. Kabriolet ve své nejspeciálnější edici – John Cooper Works Cabrio ukrývá pod kapotou 231 koní. Výkon jde akusticky jen težko skrýt. Příjemné bublání 2litrového, benzinového motoru o sobě dá vědět hned po nastartování. Rychlé reakce a agilita patří k nesporným kvalitám vrcholové verzi MINI John Cooper Works Cabrio. Stabilita a přesnost řízení by se na tomto modelu mohla vyučovat.

Novinkou modernizace MINI je adaptivní podvozek vybavený frekvenčně selektivními tlumiči pro zajistění rovnováhy mezi sportovností a jízdním komfortem.

V případě testovaného kabrioletu je zde navíc příplatkový paket Driver Assistance Package Plus anebo John Cooper Works paket s elektrickým nastavením tuhosti tlumičů a 18″palcových kol. Pravdou je, že ve verzi MINI John Cooper Works Cabrio je třeba se připravit na skutečně tvrdší svezení. Řidičky-závodnice zaplesají u této verze blahem.

Zdroj: fotobanka automobilky Mitsubishi

Nově je v MINI také elektrická parkovací brzda a aktivní systém udržování rychlosti nyní s funkcí Stop & Go. Pro větší bezpečnost je zde varování před opuštěním jízdního pruhu a režimu světel pro špatné počasí.

Zdroj: fotobanka automobilky Mitsubishi

Modernizované modely MINI jsou dostupné s výkonnými tříválcovými a čtyřválcovými motory s technologií Mini TwinPower Turbo, a to s 6stupňovou manuální, 7stupňovou automatickou převodovkou. Tříválcové motory, každý s objemem 1,5 litru, jsou k dispozici ve třech výkonových provedeních sahajících od 55 kW/75 k přes 75 kW/102 k až po 100 kW/136 k. Dvoulitrový čtyřválcový motor u John Cooper Works nabízí maximální výkon 131 kW/178 k nebo 170 kW/231 k (s 8stupňovou převodovkou Steptronic).

Třídveřové MINI startuje od 505 tisíc, pětidveřové na 527 800 Kč a MINI Cabrio na 622 700 Kč. Doporučujeme vyzkoušet – ve městě i na dálnici je jízda opravdový zážitek.

Zdroj: fotobanka automobilky Mitsubishi
Sdílet článek:

Více na webu Mitsubishi

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018