Mercedes-Benz GLE: foto Mercedes-Benz

Omlazený Mercedes-Benz GLE

27. 3. 2023

Mercedes-Benz v populárním SUV GLE nyní modernizoval exteriér, interiér, techniku a výbavu. Informační a multimediální systém MBUX je nyní inteligentnější a nabízené pohony jsou kompletně elektrifikované. Omlazené GLE (450 4MATIC) startuje na 2 299 000 Kč.

Mercedes-AMG GLE 63 | 2023
Mercedes-AMG GLE 63: foto Mercedes-Benz

Řada detailních změn exteriéru dodává modelům GLE SUV a GLE kupé výrazně modernější vzhled. Celkový dojem umocňuje svými tvary nový přední nárazník. Masku chladiče modelu GLE protínají dvě horizontální lamely s chromovanými lištami. Mřížky krajních otvorů pro přívod vzduchu nesou chromované horizontální žebro.

Mercedes-AMG GLE 53 Coupé | 2023
Mercedes-AMG GLE 53 Coupé: foto Mercedes-Benz

Interiér

Novinkou na palubě modelů GLE a GLE kupé je volant nejnovější generace s dotykovými plochami na horizontálních ramenech. Řidič může pomocí těchto dotykových prvků na pravé a levé straně ovládat přímo z volantu displej panelu sdružených přístrojů i centrální displej.

Vizuálně mimořádně přitažlivým prvkem v interiéru je chromovaný vzhled centrálních a krajních výdechů ventilační soustavy. Původně měly černé okraje, ale nyní jsou lamely galvanizovány pravým kovem jako v modelu Mercedes-Maybach GLS.

Jako volitelná výbava je nově k dispozici ENERGIZING AIR CONTROL. Systém sleduje kvalitu vzduchu pomocí senzorů kvality vzduchu a jemných částic. Koncept dvoustupňové filtrace zbavuje vzduch jemných částic a velkého množství dalších škodlivin. Vozidlo v závislosti na naměřených hodnotách inteligentně přepíná mezi režimy přívodu čerstvého vzduchu a vnitřní recirkulace vzduchu.

Mercedes-Benz GLE SUV | 2023
Mercedes-Benz GLE: foto Mercedes-Benz

Nejnovější generace systému MBUX

Díky druhé generaci informačního a multimediálního systému MBUX (Mercedes-Benz User Experience) jsou nyní v této oblasti aktuální také modely GLE a GLE kupé. Interiér je nyní ještě digitálnější a inteligentnější, protože jak u hardwaru, tak i u software došlo k velkému vývojovému pokroku.

Velký počet funkcí vozidla a komfortních funkcí lze ovládat na displejích LCD s brilantním zobrazováním. Rozměry displeje panelu sdružených přístrojů i centrálního displeje zůstaly zachovány – oba mají úhlopříčku 12,3 palce. Funkce Apple Car Play a Android Auto jsou nyní dostupné i bez kabelového připojení.

Displej panelu sdružených přístrojů vytváří společně s centrálním displejem ucelený estetický zážitek. Informace jsou na nich zobrazovány jasně a v přehledné struktuře. Uživatelé si mohou vzhled individualizovat celkem třemi styly zobrazování (klasický, sportovní, diskrétní) a čtyřmi režimy (navigace, asistenty, servis, off‑road).

Mercedes-Benz GLE SUV | 2023
Mercedes-Benz GLE: foto Mercedes-Benz

Novinkou pro modely GLE a GLE kupé je plánovač tras pro soupravu s přívěsem, který je součástí navigačního systému. Uživatelé si mohou na centrálním displeji plánovat optimální trasy, které jsou vhodné pro jízdu s předem definovaným přívěsem a neznamenají velkou objížďku, ani časovou ztrátu. Systém zohledňuje na trase mimo jiné omezení šířky, výšky i hmotnosti.

Součástí nabídky jsou částečně hybridní jednotky s 48V systémem a integrovaným startér-generátorem ISG, jakož i čtvrtá generace plug-in hybridních pohonů.

SUV Mercedes-Benz GLE je ideální auto pro rodinu a volný čas a cestování na dlouhé vzdálenosti. A to samé platí i pro jeho sportovní variantu GLE kupé.

Sdílet článek:

Více na webu Mercedes-Benz

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018