Zdroj: fotobanka automobilky Suzuki

Suzuki Jimny světovým městským autem

12. 5. 2019

Japonská automobilka se potřetí za sebou v prestižní odborné anketě World Car Awards probojovala do finálové trojice v kategorii městských aut. Na finálovou účast modelů Ignis (2017) a Swift (2018) letos navazuje triumf terénního vozu Jimny.

Zdroj: fotobanka automobilky Suzuki

Jimny je již 50 let synonymem off-roadu, který vyniká svými kompaktními rozměry. Nejnovější generace k tradičním schopnostem této modelové řady přidává ikonický design a bohatě čerpá z odkazu předchozích generací. Především si však zachovává kompaktní rozměry, na délku měří 3645 mm, což je důležitý parametr.  Právě to, že Jimny může sloužit také jako stylový a praktický vůz do města, porotci World Car Awards zohlednili ve své nominaci i finální volbě.

Zdroj: fotobanka automobilky Suzuki

Anketa světové auto roku (World Car of the Year) se vyhlašuje od roku 2004. Odborná porota, složená z 86 motoristických novinářů z celého světa, volí hlavního vítěze a nejlepší auta v pěti kategoriích – luxusní vůz, sportovní vůz, městské auto, zelené auto a nejlepší design. Finálové trojice v každé kategorii byly vyhlášeny v březnu na autosalonu v Ženevě, jednotlivé vítěze porota oznámila 17. dubna na autosalonu v New Yorku.

Sdílet článek:

Více na webu Suzuki

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018