Zdroj: archiv webu

Půjčit někomu své auto? Žádný problém

26. 5. 2016

Překvapuje vás, že se dnes mezi námi najdou tací, kteří jsou ochotni půjčit své vlastní auto někomu úplně cizímu? Tak právě s tímto překvapivým závěrem přišla značka Ford, která si nechala vypracovat průzkum. Výsledky jsou podivuhodné. Lidé jsou ochotni někomu propůjčit dokonce i byt nebo domácího mazlíčka.

Průzkumu se účastnilo více než 10 000 respondentů z Francie, Itálie, Německa, Španělska a Velké Británie. Celkově vyplynulo, že až 55 procent respondentů by bez problému za úplatu propůjčilo své auto k dočasnému užívání někomu úplně cizímu. Nejochotněji se k tomu staví zejména Španělé a celkově pak mladí Evropané. 44 procent by se dokonce takto podělilo i o vlastní bydlení, 33 procent o mobilní telefon a 17 procent by klidně s ostatními sdílelo i svého psa. Zdá se, že doba, kdy bývalo vrcholným projevem důvěry někomu půjčit svůj vůz, či dokonce domácího mazlíčka, je asi za námi. Velkým trendem v Evropě je také placená spolujízda autem, která nabízí spoustu výhod jak pro řidiče, tak i pro cestující. Průzkum Fordu tento trend také potvrdil a zjistil, že až 76 procent Evropanů je ochotno spolujízdu využívat.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018