Zdroj: fotobanka automobilky Mercedes-Benz

Zhmotnění luxusu: EQS SUV

29. 4. 2022

Nahlédněte s námi pod pokličku prémiového bezemisního SUV. Mercedes-Benz představuje model EQS SUV. Toto elektrické SUV nabídne ve svém luxusním interiéru velkorysý prostor, komfort a konektivitu pro až sedm cestujících. Díky výkonným elektromotorům, pohonu všech kol 4MATIC projede EQS SUV suverénně i lehkým terénem.

Mercedes-EQ. EQS SUV, X296, 2022
Mercedes-EQ. EQS SUV, electric Art Line

Majitelky tohoto modelu si budou moci prostřednictvím bezdrátových aktualizací OTA (Over-the-Air-Updates) aktivovat v mnoha oblastech vozidla zcela nové funkce jako například asistenta pro manévrování s přívěsem nebo funkci rozšířené reality pro navigační systém v rámci informačního a multimediálního systému MBUX (Mercedes-Benz User Experience).

Standardní výbava zahrnuje vzduchové odpružení AIRMATIC s plynule adaptivními tlumiči ADS+. Světlou výšku vozu lze měnit v rozsahu několika centimetrů. Systém DYNAMIC SELECT nabízí ve verzích 4MATIC kromě jízdních režimů ECO, COMFORT, SPORT a INDIVIDUAL také další jízdní režim OFFROAD pro jízdu mimo zpevněné cesty.

Navigace s elektrickou inteligencí plánuje na základě mnoha faktorů nejrychlejší a nejkomfortnější trasu včetně zastávek pro nabíjení a dynamicky reaguje například na dopravní zácpy nebo změny jízdního stylu řidiče.

Mercedes-EQ. EQS SUV, X296, 2022
Mercedes-EQ. EQS SUV, Electric Art Line

Mercedes-Benz přistupuje v modelu EQS SUV komplexně také k problematice kvality vzduchu v interiéru prostřednictvím systému ENERGIZING AIR CONTROL Plus. Filtr HEPA zbavuje zvenčí přiváděný vzduch jemného prachu, nejmenších částic, pylu a dalších škodlivých látek, a to s velmi vysokou účinností filtrace.

Absolutní dominantou interiéru je MBUX Hyperscreen (volitelná výbava). Tato velká, klenutá zobrazovací jednotka sahá v ladném oblouku téměř od jednoho střešního sloupku A k druhému. Pod jedním krycím sklem jsou umístěny tři displeje, které tak vizuálně splývají v jeden celek. Spolujezdec má vlastní zobrazovací a ovládací zónu na 12,3“ displeji OLED.

V Evropě a ve stále větším počtu dalších zemí smí spolujezdec vpředu sledovat dynamický obsah i za jízdy. Mercedes-EQ totiž sází na inteligentní kamerový systém odcloňování. Jakmile kamera rozpozná, že se řidič dívá na displej spolujezdce, dojde při určitém zobrazovaném obsahu k automatickému snížení jasu obrazovky.

Sdílet článek:

Více na webu Mercedes-Benz

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018