Zdroj: fotobanka automobilky Ford

Zdřímla byste si v autě, které by řídilo samo?

20. 12. 2016

Zavedení autonomních vozů do běžného provozu je sice ještě daleko, ale lidé si už dnes umějí představit, jak by jim auta „bez řidiče“ usnadnila život. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu.

Nejvíce dotázaných by se v autě schopném samostatné jízdy nejraději věnovali svým blízkým, pozorovali ubíhající krajinu za okny nebo si zdřímli. Přibližně 16% rodičů by také nechalo cestovat děti do školy samotné, kdyby mohly jet autonomním vozem. Celých 80% respondentů průzkumu přiznalo, že by při cestování autonomním vozem relaxovalo a užívalo si výhled. 72% by telefonovalo, 64% by využilo získaný čas k jídlu. V těsném závěsu skončilo sledování filmů a čtení knížek.

Řidiči v Evropě stráví za volantem v průměru 10 dní ročně. Obyvatelé velkých aglomerací považují dojíždění do práce za více stresující než samotné zaměstnání. Téměř polovina si myslí, že auta bez řidičů budou bezpečnější.  A jak byste ušetřený čas trávili Vy?

Sdílet článek:

Více na webu Ford

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018